Sivas Göç İdaresi Randevu Kaydı

Sivas Göç İdaresi Randevu Kaydı

  Günümüzde, savaş, terör, ekonomik zorunluluklar ve iş bulma umudu gibi birçok amaçla oluşan göç hareketleri, tüm dünya için oldukça fazla sorunlara sebep oluyor. Göç eden insanlar ve göç edilen ülkeler üzerinde oluşan olumsuz etkiler, bu hareketlerin kontrol altına alınması gerekliliğini ortaya koymuş ve göç idaresi en önemli konuların başında yer almaya başlamıştır.

Ükemiz, göç hareketlerinde en çok kullanılan güzergahların başında yer alıyor. Bir yıl içerisinde, ülkemize giriş çıkış yapanların sayısının 30 milyonu aşması göç hareketlerinin merkezi olmamızın en büyük göstergesidir. Türkiye’nin doğu ile batı arasında köprü vazifesi görmesi, geçişlerin fazlalığının en büyük sebeplerindendir.

Kontrolsüz olarak icra edilen göç hareketleri, göç edilen ülkelere aşırı nüfus artışı, suç oranlarındaki yükseliş ve uyumsuzluk gibi birçok problemi taşıyor. Bu amaçla kurulan göç idaresi müdürlüğü, ülkemizin 81 ilinde ve 148 ilçesinde bu maksatla teşkilatlanmıştır. Müdürlük özellikle; ülkemizin bu konudaki politikalarını uygulamak, yabancıların ülkeye giriş ve çıkışları ile sınır dışı edilmelerini koordine etmek, uluslararası ve geçici koruma faaliyetleri ile insan ticaretini önlemek gibi konularda faaliyetlerini yürütüyor.

Sivas Göç İdaresi Randevu kaydı için bizi arayınız: 0507 88 444 28