İnternet Reklamcılığı

İnternet Reklamcılığı

Tahmin edilenin ötesinde bir gelişme gösterenıinternet mecrası, reklamcılığın geldiği son noktadır ve pek çok konuda alışılmış konvansiyonel reklamcılıktan ayrılmaktadır. Kesin ve hızlı çözümler sunaninternet reklamcılığı, çift taraflı bir fayda mekanizmasıyla işlemekte; hem internet kullanıcısını hem de reklamvereni hedefledikleri noktaya en kısa yoldan ulaştırabilmektedir.
Çünkü internet...
 
Ölçümlenebilir:
 
Performansa yönelik, sonuç odaklı reklam yalnızca internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Çünkü bu reklamların sonuçları net bir şekilde analiz edilip raporlanabilmekte, reklam veren bir sonraki kampanyasını bu raporlar ışığında yönlendirmekte ve harcadığı bütçenin karşılığında ne kazandığını görebilmektedir.
 
İnteraktiftir:
 
İnternet reklamcılığı yoluyla hedef kitleye direkt ulaşılır. Banner ya da daha gelişmiş internet reklamcılığı modelleri aracılığıyla iletişime geçilen internet kullanıcısı, dilediği takdirde reklamı yayınlayan markayla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar olabilir, etkileşim kurabilir.
 
Kişiselleştirilmiştir:
 
İsteyen, istediği bilgiye, istediği koşullarda ulaşabilir; sadece bir internet bağlantısına sahip olmak yeterlidir.
 
Ekonomiktir:
 
Hedef kitleye doğrudan ulaşım, yapılan çalışmanın ölçümlenebilmesi, bir seferde çok sayıda yayın yapabilme imkanı sunması, internet reklamcılığının diğer mecralara göre daha ekonomik olmasını da sağlar. Üstelik internette reklam yayınlamanın bedelleri diğer mecralarla kıyaslanamayacak kadar hesaplıdır.
 
Esnektir:
 
Kullanılan internet reklamcılığı uygulaması, istendiği an biçim ya da içerik değiştirebilir, diğer mecralarda olduğu gibi reklamlar zamanla sınırlanmaz; 7/24 yayın imkanı internetin sunduğu en önemli ayrıcalıklardandır.
 
Kesin ve hızlı çözümler sunar:
 
Doğru hazırlanan medya planı ile reklam çalışmaları hedeflenen noktaya ulaşır ve diğer reklam mecralarına oranla çok daha çabuk geri dönüş sağlanır.